قدرت بازاریابی و مارکتینگ از یک تی شرت تبلیغاتی

پلوشرت سه دکمه اسمارترونیکس
به این نوشته امتیاز دهید.

اگر هنوز تی شرت تبلیغاتی و یا کلاه تبلیغاتی را با لوگوی شرکتتان برای تبلیغات برند خود انتحاب نکرده اید، بهترین و مقرون به صرفه ترین فرصت تبلیغاتی خود را از دست داده اید. در بحث بازاریابی بسیاری از کارآفرینان تنها بر دیوار تبلیغاتی تمرکز دارند که بسیار پرهزینه و غیر موثر است مانند تبلیغات تلویزیون و مجلات.
در حالیکه تقاضای بسیاری برای این نوع تبلیغات پر هزینه وجود دارد اما موسسات تبلیغاتی می دانند که بزرگترین چاره تنها بهترین راه نیست. در دنیای خفه ی تبلیغات امروزی گاهی وقتها ساده ترین تبلیغ و مستقیم ترین بیان، موثرترین نتیجه را در بر خواهد داشت. قدرت بازاریابی و مارکتینگ از یک تیشرت تبلیغاتی چیست؟
دراینجا مثالی میزنم تا شما را بیشتر با این مسئله آشنا کنم. هر وقت که به یک مرکز خرید رفتید به اطراف خود با دقت بنگربد و به لباس هایی که تن مردم است با دقت توجه کنید. ببینید چه تعداد تیشرت با نام برندهای نایک، آدیداس و گپ و دیگر برندهای معروف در فیلم ها و تلویزیون بر تن مردم است.
شما خودتان نیز در بسیاری از مواقع مورد تبلیغاتی بوده اید.
شما و کارمندانتان هم رورانه لباس های متنوعی بر تن می کنید پس چرا آن پوشاک، تبلیغاتی برای محصول و یا خدمات شما نباشد؟
این روش یک پیروزی ساده برای شرکت شماست و همچنین در موارد مشابه مانند نشست های اجتماعی و یا جلسات اداری این نوع پوشش تبلیغاتی می تواند به برجسته کردن شما در دریایی از تقاضا کمک کند. برای شما مثال هایی در زیر می آوریم:

تبلیغات متحرک
در یک کنفرانس با دویست نفر شرکت کننده، چهار نفر تی شرت به تن کردند که یک لوگوی بزرگ نایک پشت آن است. واقعا اون تیشرت ها خیلی به چشم می آمدند و بسیاری فکر می کردند که بیست نفر تیشرت تبلیغاتی پوشیده اند چون اغلب لوگوی پشت لباس بسار چشمگیر بود.
در مراسم های مختلف اجتماعی مانند مسابقات، بسیاری تیشرت هایی با لوگوی حمایت کنندگان و اسپانسر مسابقات بر تن می کنند. دوندگان مسابقات با افتخار تیشرت های حماییت از کمپین ها رو می پوشند و یک تابلو تبلیغاتی متحرک هستند.
چرا شرکت ها دست به چنین کاری می زنند؟ جواب ساده است چون راه موثر و ارزان تبلیغات است و گروهی از مبلغان را میسازد که سفیران برند و لوگوی شرکت هستند و هر جا که میروند تبلیغات می کنند. در خقیقت قدرت بازاریابی و مارکتینگ از یک تیشرت تبلیغاتی را دریافته اند.
و این یک سرمایه گذاری کوچک برای اکثر تجارت ها ست.

شروع کننده مکالمات
وقتی مردم به مارک لباس فکر می کنند اکثرا به برند تکراریه پولو می اندیشند. اما موضوع این نیست. بایستی در ایجاد لباس خلاق باشید و از همه مهمتر اینکه یک محاوره ایجاد کنید.
بسیاری از برندها این خصوصیت محاوره ای رو دارند. مثلا وقتی کلاه باشگاه پرسپولیس رو می پوشیم بسیاری از مردم وقتی آن کلاه رو میبینند دوست دارند راجع به اون باشگاه باهات صحبت کنند. این کاری ست که کلاه با لوگو پرسپولیس انجام داده است. این قدرت بازاریابی لباس است. اما لازم نیست شما یک برند بزرگ داشته باشید وقتی لباس هایی با لوگو بر تن می کنید بسیار مورد سوال و گفتگو قرار می گیرید که از چه شرکتی هستید و کار اون شرکت چیست و چندیدن پرسش دیگر مطرح می شود که به معرفی و تبلیغ شرکت منجر می گردد.

منبع : وب سایت مرکز تولید پوشاک ایران (رینو)

0 دیدگاه برای “قدرت بازاریابی و مارکتینگ از یک تی شرت تبلیغاتی

error: Content is protected !!