۵ اشتباه رایج هنگام شستشوی لباس با دست

پولوشرت آستین بلند جودون رایتل
به این نوشته امتیاز دهید.

هنگام شست و شوی لباس های ظریف به این نکات توجه کنید تا آسیبی به لباس ها وارد نشود:

۱-قراردادن لباس در لگن خالی از آب

درست مثل زمانیکه خودتان می خواهید حمام کنید و به وان خالی از آب وارد نمیشوید، در هنگام شستشوی لباس ها با دست بهتر است لگن یا سینک را پر از آب کنید. سپس لباس را در آب بیندازید. فشار آب روی پارچه و همچنین ریختن مواد شوینده در آب به بافت پارچه آسیب وارد می کند.
ابتدا سینک و یا لگن خود را با آب ولرم یا سرد پر کنید (مطابق برچسب شستشوی لباس ) سپس ماده شوینده پودر یا مایع شستشو را در آب خوب حل کنید و بعد لباس ها را در آن غوطه ور کنید.

۲- شستشوی لکه های لباس
چنگ زدن پارچه بخصوص قسمتهایی که لکه دارد به بافت پارچه آسیب میرساند. بهتر است ابتدا لکه های لباس را شناسایی کنید و با مایع شوینده نقاط را آغشته کنید و با انگشت به آرامی شستشو دهید.

۳-استفاده از فشار آب برای آبکشی لباس ها
گرفتن لباسها زیر فشار آب ممکن است باعث کشیده شدن بافت پارچه بخصوص لباس های ظریف و بافتنی شود. پس بهتر است به همان روش شستشو که در بالا توضیح دادیم لباس ها را آبکشی کنید.
لباس هارا در سینک یا لگن پر از آب تمیز غوطه ورکنید. اگراز آبپاش مخصوص سرشیرآب استفاده کنید فشار آب کمتری روی پارچه ها وارد می شود.

۴-چلاندن لباس ها
چلاندن و محکم فشردن لباسهای مرطوب، آسیب زیادی به پارچه های ظریف وارد می کند.
یک راه بهتر برای حذف رطوبت اضافی این است که است که به دقت و با هردو دست لباس را از لگن آب بدون فشار دادن خارج کرده و به آرامی فشار دهید. سپس، آن را بر روی حوله کاملا مسطح پهن کنید. حوله را رول کنید تا آب لباس را بگیرد.

۵- آویزان کردن لباسها برای خشک شدن
برای اطمینان از اینکه لباس های ظریف، به خصوص کشباف و بافتنی خشک شوند نیازی به آویزان کردن آنها نیست. بهتر است آنها را در سطح صافی پهن کنید تا به راحتی خشک شوند.

 

منبع: وب سایت مرکز تولید پوشاک ایران (رینو)

error: Content is protected !!