۱۰ روش معجزه آسا برای دوام بیشتر لباس کار

ست کلاه و پولوشرت جودون اکسپرس
به این نوشته امتیاز دهید.

10 روش معجزه آسا برای دوام بیشتر لباس کار : معمولا از ما سوال می کنند چه کنیم که لباس کار عمر بیشتری داشته باشد. برای حفظ کیفیت لباس کار، راه های زیادی وجود دارد که نمی توان تمامی آنها را بر روی برچست کوچک موجود بر روی لباس کار گنجاند. با اجرای چند روش جهت افزایش طول عمر لباس کار برای مشاغل مختلف، شما می توانید بودجه سالانه خود را تعدیل کرده و از مزایای آن بهره مند شوید.

هر لباس کاری را در خشک کن نیندازید. شستن هر لباس کار، روش مخصوص به خود را دارد. اگر از روش های اشتباه برای شستن لباس کار استفاده کنید، احتمال دارد صدمات جبران ناپذیری به آن وارد نمایید. شما می توانید با بکارگیری چند ترفند ساده، یک لباس کار را سال ها سالم نگه دارید و در مقابل با بکارگیری روش های اشتباه، دو هفته ای آنرا خراب کنید.

ما بدین وسیله گزینه های بهتری در اختیار شما قرار می دهیم در مورد اینکه لباس کار را از کجا خرید کنید و چه پارچه ای بخرید و از چه لباس کارهایی استفاده کنید که با وجود کار سخت روزانه، کیفیت آنها حفظ شود.

  1. لباس کار با کیفیت بخرید

زمانیکه یک لباس کار با قیمت پایین پیدا می کنید، خرید آن شما را وسوسه می کند. اما یک خرید ارزان به همان اندازه که می تواند وسوسه انگیز باشد، شاید به دلیل کیفیت پایین لباس کار، کلا به منزله دور ریختن پول شما باشد. اگر تامین کننده لباس کار، از پارچه بامبو، پنبه ارگانیک یا نخ های بازیافتی استفاده نماید، می توانید مطمئن باشید که قصد دارد لباس کاری بادوام تولید نماید.

پولوشرت جودون کرمان موتور

  1. از لباس کار خود محافظت نمایید.

شاید پرسنل شما به قدری سرشان شلوغ باشد که وقت نکنند زمانیکه کارهای کثیف انجام می دهند، پیش بندی روی یونیفرم خود بیندازند. هیچ مدیری نمی خواهد روحیه پرسنل خود را از بین ببرد و در عین حال بودجه ای که به جایگزین کردن یونیفرم کثیف و لک شده تخصیص می یابد، می تواند در جایی دیگر کاربرد داشته باشد! مثلا می تواند صرف پاداش یا تشویقی هایی برای پرسنل شود. بنابراین گاهی این مشکلات می تواند طی یک گپ و گفت دوستانه حل و فصل شود. من می دانم که در کل لباس کار خیلی زیبا نیست. بنابراین ممکن است ظاهر خیلی خوبی نداشته باشد. با این وجود می توانید از پیشبندهایی استفاده کنید که خطر لک شدن لباس کار را بسیار کم کند. امروزه بیشتر پیشبندها بگونه ای طراحی شده اند که مدرن بوده و طول عمر بالایی دارند.

  1. یونیفرم خود را بیش از حد نشویید یا خشک نکنید

نسبت خرید لباس کار معمولا ۳ لباس کار برای کار تمام وقت، ۲ لباس کار برای کار پاره وقت و ۱ لباس کار برای کار موردی است. بنظر می رسد این یک رویه برای اکثر مشاغل است و بنا به دلایلی خیلی هم خوب است.

برخی از کارهای تمام وقت که تنها ۱ لباس کار به پرسنل خود برای ۵ روز کاری اختصاص می دهند، باید یک بار در هفته آن را شسته و خشک نمایند. اگر لباس کار در کل یک هفته پوشیده شود، بو می گیرد. مهم نیست لباس کار چقدر تمیز بوده و فردی که از آن استفاده می کند چقدر نظافت را رعایت نماید، و یا اینکه چقدر عطر می زند، اما متاسفانه این اتفاق می افتد.

  1. از دستورالعمل های مخصوص مراقبت از یونیفرم استفاده نمایید

تست مخصوص شستشو و پوشش لباس کار در عین حال که کار خسته کننده ای می باشد اما بسیار مهم است. بعضی از نکات در برچسب لباس کار قرار داده شده است.

  1. برنامه شستشوی ماشین لباسشویی خود را انتخاب کنید

امروزه بسته به نوع پارچه و نوع لباس، برنامه های مختلفی برای شستشو توسط ماشین لباسشویی وجود دارد. با استفاده از دفترچه راهنما، برنامه مناسب را انتخاب کنید.

  1. لباسکار را پشت و رو کرده و بشویید

این یک روند خیلی خوب برای شستن لباس کار است و تنها چند ثانیه طول می کشد. بدینگونه از فرسایش لباس کار جلوگیری می کنید.

  1. لباسکار را با آب سرد بشویید

شستن با آب سرد باعث می شود لباس کار رنگ خود را حفظ کند. در عین حال اگر لباس خود را با آب گرم بشویید، باعث کوتاه شدن لباس میشود.

  1. لباسکار خود را روی بند رخت خشک کنید

اگر می خواهید لباس کارتان زود خشک شود می توانید از خشک کن استفاده کنید. در غیر این صورت، بهترین کار استفاده از بند رخت است.

  1. لباسکار خود را به طرز هوشمندانه ای نگهداری کنید

اگر لباس کاری را استفاده نمی کنید، باید آنرا به نحو مناسبی ذخیره نمایید. زیر میز، آویزان کردن آن در اتاق نشیمن یا صندلی عقب ماشین جای مناسبی نیست.

  1. رفوی لباسکار

اگر یک دکمه لباس کارتان افتاده است یا گوشه ای از آن پاره شده است، نیازی نیست یونیفرم خود را دور بیندازید. می توانید آنرا مرمت کنید.

منبع :

https://www.theuniformstylist.com/10-simple-and-planet-friendly-ways-to-make-uniforms-last-longer/

۱۰ Simple and planet friendly ways to make uniforms last longer

ترجمه : نازنین مهر پناه