۱۵ مدل کلاه مردانه که لازم است با آنها آشنا شوید

ست کلاه و تیشرت تبلیغاتی مزمز
به این نوشته امتیاز دهید.

کلاه یک ابزار شیک و مردانه است که استایل شما را زیباتر می کند. از کلاه بیسبال گرفته تا کلاه های معمولی، تمامی آنها ظاهر شما را شیک تر می کنند. بنابراین بهتر است با کاربرد هر کلاه ها و مناسبت آنها با فصل ها آشنا شوید. در باران، تگرگ یا برف می توانید کلاهی بسر گذارید که شما را گرم نگه دارد و یا در فصل گرما کلاهی بسر کنید که از آفتاب مصون بمانید. در اینجا بهترین سبک های کلاه مردانه را برای شما شرح می دهیم.

 

 1. کلاه نمدی

چه کلاه نمدی را دوست داشته باشید چه نداشته باشید، این کلاه آزمایش خود را در طول دوران پس داده است. از دهه های ۱۹۲۰ تا ۱۹۵۰ گرفته که گانگسترها از کلاه نمدی استفاده می کردند تا شخصیت های خاص دهه ۲۰۰۰، همگی از کلاه های نمدی استفاده کرده اند و این وسیله یکی از اصلی ترین اجزای لباس آنها بوده است.

 1. کلاه شاپو

با وجود اینکه کلاه شاپو اغلب با کلاه نمدی اشتباه گرفته می شود، اما باید گفت که این کلاه با دیگر موارد متفاوت است. کلاه شاپو از پشم و نخ راه راه یا حصیر ساخته شده است و دارای لبه کوچکتر و تاج بلندر از کلاه نمدی است.

 1. کلاه حصیری یا کلاه پانامایی

کلاه پانامایی با پس زمینه ساحلی و یک پیراهن کتان سفید عالی می شود. این کلاه حصیری لبه دار از اکوادور آمده است و باعث می شود شما مانند تابستان میامی گرم به نظر برسید.

 1. بولر یا کلاه لبه دار

کلاه بولر یکی از شاخص ترین سبک های بریتانیایی است که توسط بازیگران برجسته ای مانند چارلی چاپلین، کرلی هوارد و جان کلیز به شهرت رسیده است.  بولر، یک کلاه سفت و نمدی با لبه باریک است.

 1. کلاه چرمی

کلاه چرمی دهه ۹۰ که پس از اینکه بیسبال نیویورک بواسطه طرفداران یانکی خود شهرت زیادی پیدا کرد، مد شد و امروزه افراد زیادی از آن استفاده می کنند.

 1. کلاه پدرانه

به نظر نمی رسد پدرها آنچنان اهل مد باشند، اما کلاه پدرانه، کلاهی است که استایلی آرام و پدرمنشانه برای آقایان به همراه می آورد. این کلاه شبیه کلاه بیسبال با لبه کوتاه می باشد.

 1. کلاه خبرگزاری

این کلاه مدرسه قدیمی که در قرن نوزدهم ظهور کرده است، در دهه ۲۰۰۰ دوباره به بازار برگشت. کلاه خبرگزاری شبیه کلاه های لبه دار پشمی است.

 1. کلاه لبه دار پشمی

این کلاه ها جزو کلاه های محبوب افراد مشهور و شخصیت های تلویزیونی هستند. کلاه لبه دار پشمی در ابتدا توسط دودکش پاک کن ها و کشاورزان مورد استفاده قرار می گرفت.

 1. کلاه عرقچین

این کلاه برای فصل سرما و زمستان، یک ضرورت است. این کلاه ها مدل های زیادی دارند و با هر لباسی ست می شوند.

 1. کلاه بوکت

کلاه های بوکت از دهه ۹۰ به بازار آمده اند و هنوز متوقف نشده اند. این کلاه در میان موزیسین ها و اسکیت بازها تا ماهیگیران محبوبیت دارد.

 1. کلاه بیسبال

  کلاه تبلیغاتی
  کلاه تبلیغاتی

   

از کلاه های چرمی گرفته تا کلاه های پدرانه، همه به نوعی کلاه بیسبال محسوب می شوند. کلاه بیسبال بطور کلاسیک در ابتدا توسط بازیکنان بیسبال مورد استفاده قرار می گرفت. کلاه تبلیغاتی های داخل ایران عمدتاً از نوع می باشند.

 1. اوشانکا یا کلاه روسی

یک کلاه گرم و شیک که برای فصل زمستان ضروری است. این کلاه ها از جیر پوست گوسفند با روکش چرمی ساخته شده اند.

 1. کلاه حصیری لبه دار

کلاه حصیری لبه دار یکی دیگر از ضروریات تابستان است که با لباس های مردانه ست می شود. با این کلاه می توانید در تابستان در صحنه های مد خودنمایی کنید.

 1. کلاه تمام لبه

امروزه افراد شیک معمولا از این کلاه استفاده می کنند. این کلاه مدرن، زیبا و هنری می باشد.

 1. کلاه استوانه ای

وحشت نکنید! ما به شما نمی گوییم به سبک آبه لینکن لباس بپوشید. در گذشته افراد رده بالا از این کلاه ها استفاده می کردند. اما امروزه تعداد افرادی که آنها را می پوشند، نادر است.

ترجمه : نازنین مهرپناه
منبع :

https://www.thetrendspotter.net/mens-hat-styles/